Silosy cementowe

Silosy służą do przechowywania różnych rodzajów materiałów sypkich takich jak cement, popiół, pył itp. Silosy cementowe są wykonane z najwyższą skrupulatnością i troską o szczegóły. Cała powierzchnia jest śrutowana oraz zabezpieczona powłoką antykorozyjną, która wykazuje dużą odporność. Konstrukcja silosu zaopatrzona jest w drobinę wejściową i balustradę. Natomiast konstrukcję wsporczą możemy wykonać na wysokich lub niskich nogach, zależy to od wymagań naszego Klienta. Firma MEKA oferuje możliwie najszerszy wachlarz produktowy, by sprostać potrzebom zleceniodawcy.

Oferujemy swoim klientom skręcane silosy panelowe na cement różnych pojemności oraz zapewniamy bezproblemowy, ekonomiczny transport. Transport dwóch przykładowych, stutonowych silosów panelowych z akcesoriami i potrzebnym osprzętem następuje przy użyciu jednego TIR-a albo kontenera 40’OT. Części silosów są niezwykle starannie przygotowywane przy użyciu laserów tnących, a także technologii wiercenia. Wszystkie prace spawalnicze przeprowadzane są w specjalnych formach do produkcji. Wytworzone w tak precyzyjny sposób elementy przygotowywane są przez nas do wysyłki w dowolne miejsce na świecie dzięki bardzo dokładnemu pokryciu warstwą ochronną i farbami, które zapewnią estetyczny wygląd, skuteczną ochronę przed rdzą oraz innymi czynnikami zewnętrznymi.

Dodatkowo oferujemy swoim Klientom funkcjonalne dodatki jak: wskaźniki poziomu cementu od minimum do maximum, filtry na silosy, zawory membranowe, zawory ciśnieniowe, systemy pomiaru poziomu, systemy napowietrzania etc.